Foorum on loodud terviseandmete ja andmekaitsega seotud aktuaalsete teemade kajastamiseks. Foorumi kaudu on kõigil võimalik esitada küsimusi tervishoiuga seotud andmekaitse teemadel.

Avaleht > Patsient > Terviseandmete edastamine e-posti vahendusel ning krüpteerimine

PATSIENT

Terviseandmete edastamine e-posti vahendusel ning krüpteerimine

Teema: Terviseandmete töötlemine

Kas arst võib mulle kui patsiendile edastada terviseandmeid nt uuringute tulemusi või vastuvõtule tulemise vajaduse kohta infot e-kirja teel? Kas selleks on vajalik eraldi patsiendi nõusolek või peab andmete edastamine toimuma nt krüpteeritult?

 

 

Arst peab isikuandmete (sh terviseandmete) edastamisel e-posti vahendusel arvestama, millist teavet ning kellele ta edastab.

Ei ole välistatud, et arst võib patsiendiga kokku leppida (patsient annab nõusoleku), et tema terviseandmed edastatakse patsiendi e-postile. Samas, kui näiteks patsient on andnud enda e-posti aadress, mis on pigem nt tema tööandjaga seotud (ettevõtte üldposti aadress: nt info@ettevõte.ee) – sel juhul pigem vältida teabe edastamist vabatekstina, sh krüpteerimata. Sel juhul võib olla oht, et tema terviseandmed saavad teatavaks kolmandatele isikutele – nt tema tööandjale.

Arvestades, et edastatavateks andmeteks on terviseandmed, siis pigem kasutada krüpteerimist: nt ID-kaardi abil krüpteerida patsiendi isikukoodile. Selle kohta saab lugeda rohkem siit.